Treść na stronę

Język angielski

Our schol is Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni -Secondary Hotel and Catering Vocational school. Our students are graduates from primary and lower secondary schools and the age range is 15-20.

Students in our school are taught both core and vocational subjects.

We train them in the following areas:

· Specialist in tourist services

· Specialist in hotel management

· Specialist in nutrition and catering services (nutritionists, chefs, waiters)

Our pedagogical innovation provides training for :

· Flight attendants

· Tour guides with destinations of France ,Italy, Spain

· Nutrition (food science) branch

· Confectionery branch

We are proud of our foreign cooperation and exchange programmes with France and Italy. For the past 25 years we have succesfully carried out many student exchanges with France, the UK, Italy and organized various foreign trips to Berlin ,Malta, Sweden.

The languages taught at our school include: English (major), French, German and Spanish. In the upcoming school year , to meet students’ needs we are planning to introduce Italian to the curriculum.

The school is situated in the centre of Gdynia, close to the main railway station. Gdynia is a beautiful, vibrant city on the Baltic coast. Together with the neighbouring cities of Gdańsk and Sopot it forms an extensive urban agglomeration called the Tricity. Gdańsk is a historic place with outstanding monuments, Gdynia is a modern port town and Sopot
an elegant seaside resort. All these places are well worth a visit.

Pls find below a short movie about our city:

If you are interested in cooperating with our school pls contact us at the following:

sekretariat@zshg.pl

W dniach od 26 maja do 02 czerwca 2019 uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Lochyńskiej i pani Aliny Grzenkowicz przebywali na Malcie na tygodniowym kursie języka angielskiego połączonym ze zwiedzaniem tej niezwykłej wyspy oraz wypoczynkiem.

Zajęcia języka angielskiego , w których brali udział nasi uczniowie odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-12:30 w AClass Academy of English w Pembroke w St. Catherine’s School.

W poniedziałkowe popołudnie, po zakończeniu zajęć udaliśmy się na eksplorację St. Julian’s Bay , St George’s Bay i okolicznych lodziarni oraz sklepików z pamiątkami J.

We wtorek po zajęciach angielskiego pojechaliśmy autokarem na wycieczkę z przewodnikiem do stolicy Malty-Valetty. Pani przewodnik dzieląc się z nami swoją obszerną wiedzą na temat historii wyspy i jej ścisłego związku z Zakonem Rycerzy Maltańskich pokazała nam Pałac Wielkiego Mistrza, Kontrkatedrę Św. Jana , Wyższe Ogrody Barraka z których rozciągają się zapierający dech w piersiach widoki na morze, zatokę Grand Harbour oraz usytuowane naprzeciw Valletty miasta. O godz. 16 mogliśmy zobaczyć i usłyszeć codzienną ceremonię salw armatnich.

Środowe popołudnie spędziliśmy na podróży do miejscowości Luqa w której znajduje się Institute of Tourism Studies , gdzie zostaliśmy oprowadzeni po 2 salach restauracyjnych, laboratorium nauki o żywieniu, laboratorium somelierskim, uzyskaliśmy również sporo informacji na temat działalności edukacyjnej instytutu.

We czwartek po zajęciach mieliśmy zaplanowaną wycieczkę autokarem do Mdiny-starej stolicy Malty, gdzie w niespodziewanie deszczowej aurze podziwialiśmy zabytki i uroki „cichego miasta”.

Piątek po południu pojechaliśmy autokarem do Sliemy, skąd przeprawiliśmy się promem do Valetty, aby doświadczyć jeszcze raz uroków tej pięknej stolicy,znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W sobotę przed południem pojechaliśmy autokarem do Golden Bay beach, gdzie mogliśmy wypocząć na piaszczystej plaży.

Niestety w niedzielę nad ranem o godz. 3:15 autokar podjechał pod nasze miejsca zamieszkania, aby dowieźć nas na lotnisko, skąd o godz. 6:30 samolot zabrał nas do Gdańska!Język niemiecki

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2019

W dniach 8-9-7marca 2019 r. grupa 45 uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko- Gastronomicznych w Gdyni, w zawodzie technik obsługi turystycznej, wybrała się na dwudniową wycieczkę do Berlina, na Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB .

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Katarzyna Thiel- Winkler oraz pani Agnieszka Dutkiewicz, a kierownikiem i organizatorem wycieczki był pan Jacek Andrzejewski.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w roli pilotów wycieczek prowadząc komentarz trasy zwiedzania oraz opis atrakcji miasta w czasie spaceru.

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Karolina Knopik, mieszkającą od wielu lat w Berlinie Polką, współpracującą z wieloma instytucjami promującymi polską kulturę w stolicy Niemiec. W drugiej części dnia zwiedzali miasto pod kątem jego najpopularniejszych atrakcji turystycznych, takich jak Brama Brandenburska- symbol zjednoczonego Berlina, Wieża Telewizyjna, Mur Berliński,Alexander Platz, Reichstag - siedziba Parlamentu, z którego charakterystycznej, przeszklonej kopuły można podziwiać panoramę stolicy Niemiec.

W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzali Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2019, które są jedną z największych, najpoważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie imprez tego rodzaju. Swoje stoiska organizują tu touroperatorzy,regiony turystyczne, przewoźnicy, hotele, linie lotnicze oraz krajowe organizacje propagujące turystykę z wielu państw całego świata. Targi są niezwykle kolorowe, egzotyczne, pawilony rozbrzmiewają muzyką, wiele stoisk kusi regionalnymi potrawami, na dziesiątkach scen odbywają się pokazy ludowych tańców. Można tu podpatrzeć pomysły zawodowych organizatorów turystyki,zauważyć najnowsze trendy i ciekawostki w branży.


Mein Beruf ist Spitze!

Uczniowie Krzysztof Studziński oraz Mateusz Zacharow wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Instytutu Goethego w Warszawie i Krakowie- Mein Beruf ist Spitze! 2.

Zadaniem uczestników było stworzenie za pomocą platformy Glogster multimedialnego plakatu, przedstawiającego ich zawód za 10lat. Pod uwagę należało wziąć następujące kwestie:

1. Jak zmieni się nazwa zawodu (poniemiecku i po polsku)?

2. Jakich narzędzi/materiałów/sprzętubędziesz używać w swojej pracy?

3. Co będzie powstawać w wynikuTwojej pracy?/Co będziesz tworzyć?

4. Gdzie chciałbyś w przyszłościpracować?

5. Czy język niemiecki może sięokazać przydatny w Twojej przyszłej pracy? Jeśli tak to dlaczego?

Mateusz i Krzysztof w dość nietuzinkowy sposób zaprezentowali zawód hotelarza, który miałby wprzyszłości zajmować się turystyką galaktyczną.
Odpowiednio wykonany projekt, pod przewodnictwem nauczyciela językaniemieckiego, mgr Jacka Andrzejewskiego, został niezwykle doceniony.
Grupa zajęła 1. miejsce spośródponad 100 zgłoszonych zespołów.
Jednym z najważniejszych wyróżnień był wyjazd do Warszawy na uroczystą galęrozdania nagród.

Link do pracy:

https://edu.glogster.com/glog/gdynia-zespol-szkol-...


Język francuski

Język hiszpański

WYSZUKAJ NA STRONIE